Kryzys jako nowa szansa w życiu kobiety po przejściach i mężczyzny z przeszłością.

Opis szkolenia

Wspaniała możliwość networkingu podczas spotkania na żywo.

Wykład/szkolenie motywacyjne i inspiracyjne!

Będzie to spotkanie przepełnione energią, optymizmem i siłami witalnymi z mentorką, konsultantką biznesu, mówcą motywacyjnym, aby poznać Jej unikalną wiedzę na temat życia wzawodowym lub prywatnym.

Dr Paulina Smaszcz swoją wiedzą odnosi się do życia zawodowego i prywatnego kobiet, opierając się na konkretnych, realnych przykładach i wydarzeniach. Opowiada, jak długą i krętą drogę, zawodowo i prywatnie, często przechodzą kobiety, by znaleźć się w miejscu,
w którym znajdują się obecnie.

Czy kryzys, który przeżywają powoduje, że stają się przezroczyste i niewidzialne, czy też postanawiają zawalczyć o siebie? Od czego zależą ich działania? W jaki sposób działają? Co je napędza? Co hamuje? W jaki sposób buduję lub rozbudowują swoja nową rzeczywistość? Jak reaguję na to pracodawca , współpracownicy, rodzina, przyjaciele? Z jakimi wątpliwościami, pytaniami, problemami przybywają do niej kobiety w różnym wieku, by zaplanować swoją dalszą, życiową drogę?

Paulina jako mentor i kobieta w połowie biegu życia zebrała tematy, z którymi borykają się współczesne kobiety w życiu codziennym, prywatnie i zawodowo. Na pewno wspólnym mianownikiem jest brak wiary w siebie i niemożliwość znalezienia balansu między oczekiwaniami i presją otoczenia, a własnym spełnieniem, które wyraża się w wielu słowach i określeniach, powtarzają się najczęściej i są ogromnym pragnieniem wielu kobiet pochodzących z różnych miast, miasteczek, miejscowości, pracujących i niepracujących oraz znajdujących się na różnym etapie swojego życia. Nie bagatelna jest ich forma psychiczna i fizyczna. Umiejętność proszenia o pomoc oraz samoświadomość.

Dr Paulina Smaszcz pokazuje również, w jaki sposób można ogarnąć otaczający nas świat, by odnaleźć w nim samoświadomość, godne życie po przejściach i zmianach, szukanie mimo wszystkich i mimo wszystko, spełnienia w życiu zawodowym i prywatnym. Jak ważna jest asertywność, komunikacja z partnerem, dziećmi , rodzina, pracodawcą, pracownikami oraz umiejętność radzenia sobie z hejtem, różnymi formami krytykanctwa i negatywnymi opiniami wydawanymi przez osoby postronne lub zaangażowane w kryzys.

Wiedza dr Pauliny Smaszcz jest esencją badań na temat polskich kobiet do doktoratu z socjologii, z elementami filozofii, psychologii, językoznawstwa oraz doświadczeń zawodowych zebranych podczas 26 lat pracy w korporacjach na różnych stanowiskach związanych z public relations i komunikacji.

O POMYSŁODAWCZYNI WYKŁADU/SZKOLENIA

Pomysłodawczynią i autorką wykładu/szkolenia jestem ja – Paulina Smaszcz, manager komunikacji i public relations, szkoleniowiec, konsultant biznesu, z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym. Moją pracę docenia środowisko branżowe, w tym nagrodą Złotego Spinacza.

Rozwój technologii, mnogość i różnorodność nowoczesnych kanałów komunikacji oraz możliwość stałego kontaktu klienta z marką sprawiły, że obecnie zarówno duże korporacje, średnie, małe czy mikro firmy, potrzebują PR Managerów 360°. Są to specjaliści, którzy posiadają wiedzę i umiejętności o działaniach public relations i komunikacji, zgodne ze współczesnymi trendami i zmianami w tej dziedzinie.

Dzięki szkoleniu uczestnicy

 • samoświadomość swoich mocnych i słabych stron;
 • rozpoznanie szans oraz przeciwności, które buduje lek i kryzys
 • techniki i narzędzia asertywności w komunikacji kryzysowej;
 • rozwój kompetencji biznesowych i poznawczych w zmianie i kryzysie;
 • otwartość w mówieniu o swoich sukcesach i porażkach , gdy dochodzi do zmiany;
 • energię i motywację do działania po przejściach i kryzysie;
 • odwagę, by żyć w zgodzie z własnymi oczekiwaniami i potrzebami;
 • determinację, aby podążać w życiu za swoimi marzeniami mimo kryzysu;
 • wsparcie emocjonalne innych kobiet.

Zakres szkolenia

 • Personal branding, czyli jak ważna jest marka osobista przez całe życie, a szczególnie w kryzysie.
 • Work-life balance i work-life blending, czyli jak zadbać wyłącznie o siebie, szczególnie w kryzysie
 • Umiejętność priorytetyzacji zadań, czyli jak planować skuteczniej w okresie zmiany
 • Krytyka a krytykanctwo, czyli jak radzić sobie z negatywnymi komentarzami i hejtem.
 • Ryzyko, odwaga, inteligencja emocjonalna w podejmowaniu decyzji, mimo przeciwności losu
 • Jak opanować stres i strach przed przyszłością, czyli jak żyć w świecie chaosu.
 • Refleksyjność kobiet jako podstawa szczęśliwego i efektywnego działania.
 • Wellbeing/dobrostan/dobre życie/pasja
 • Wsparcie kobiet jako nadrzędna cecha dekalogu KOBIETY PETARDY i KOBIETY PO PRZEJŚCIACH

Rezerwację miejsc i terminów szkoleń można zrobić za pomocą formularza kontaktowego.

Zapisz się do newslettera i odbierz bezpłatnie rozdział książki "Bądź Kobietą Petardą"